Time Planner–konfiguracja GitHuba z VS i stworzenie projektu

Korzystając z Visual Studio 2015 i GitHuba niezbędna będzie wtyczka, która nazywa się: GitHub Extension for Visual Studio. Dzięki niej można łatwo podpiąć repozytorium GitHuba do VS. Jak tego dokonać? Już prezentuję.

Z VS wybieramy Tools -> Extensions and Updates

clip_image001

Wybieramy grupę Online i wpisujemy w wyszukiwarce GitHub Extension for Visual Studio. Klikamy Download.

clip_image002

Następnie instalujemy rozszerzenie i restartujemy Visual Studio.

clip_image003

Przechodzimy do okienka Team Explorer, klikamy Manage Connections -> Connect to GitHub, podajemy dane swojego konta i klikamy Login.

clip_image004

clip_image005

Kiedy już się zalogujemy, tworzymy nowy projekt w VS. W tym przypadku, będzie to ASP.NET Web Application z szablonem MVC 5. Dodatkowo możliwe jest stworzenie projektu z testami jednostkowymi. Trochę też się zastanawiałem, czy jednak nie wykorzystać .NET Core 1.0 i MVC 6, jednak stwierdziłem, że jest to dopiero pierwszy release, bardziej okrojony od .NET 4.6, więc rozsądniej będzie wybrać MVC 5 i .NET Framework 4.6, a na pewno będzie łatwiej rozwiązywać napotkane problemy.

clip_image006

clip_image007

Gdy projekt zostanie utworzony, dodajemy go do naszego systemu kontroli wersji. Wpisujemy komentarz i wybieramy Commit. Spowoduje to commit lokalnie, nie oznacza to jeszcze, że zmiany znajdą się w repozytorium na serwerze. W tym celu można od razu wybrać Commit and Push lub przejść do opcji Sync.

clip_image008

clip_image009

clip_image010

Klikamy Get Started przy opcji GitHub, następnie uzupełniamy nazwę repo i klikamy Publish. Teraz kod znajduje się już na serwerze.

clip_image011

clip_image012

Co w przypadku dalszych commitów, gdy już dodamy trochę kodu? Postępujemy analogicznie. Wybieramy Source Control -> Commit, dalej postępujemy tak samo jak wyżej. Po commicie lokalnym, możemy wykonać push z opcji synchronizacji.

clip_image013

clip_image014

Teraz nie pozostaje nic innego jak zająć się kodowaniem 🙂

2 comments

Comments are closed.